Zespół Armia Św. Jerzego

Armia św. Jerzego – kameralny zespół wokalny pod dyrekcją organisty parafii Pana Damiana Skoczypieca. Współpracuje z instrumentalistami, stanowiącymi krąg przyjaciół Armii św. Jerzego.

Zespół działa od listopada 2013 roku.Od tego czasu angażuje się w oprawę ważnych uroczystości religijnych i ożywianie życia muzycznego w parafii. Armia św. Jerzego jest dwukrotnym laureatem Konkursu Śpiewania Kolęd w ramach XVIII i XX Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły 2015 oraz 2017 w Koninie. Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii zespołu jest organizacja i udział w poznańskiej premierze „Jutrzni za nienarodzonych” Pawła Bębenka – dzieła oratoryjnego na chór, orkiestrę i solistów, którym dyrygował na specjalne zaproszenie sam kompozytor. Wydarzenie zostało nagrane i emitowane w TV Trwam.

Próby odbywają się w salce parafialnej, przeważnie w piątki o godz.17.00 w okresie zwykłym, a o godz.19.15 w okresie Wielkiego Postu.

Bieżące informacje o działalności zespołu umieszczane są na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/swobodapoznan/