Chór Kameralny Armia Św. Jerzego

PRÓBY W OKRESIE 20.06-31.08.2021

ODBYWAJĄ SIĘ W ŚRODY O GODZ.19:15-21:15 W SALKACH PRZY KOŚCIELE

KONTAKT 695 347 635 – ZAPRASZAMY
 
 

HISTORIA

 „Zespół wokalny Armia Św. Jerzego” powstał w listopadzie 2013 roku przy parafii pw. Św. Jerzego w Poznaniu. Po pięciu latach działalności, w październiku 2018 r. przekształcił się w Chór Kameralny Armia Św. Jerzego oraz powołano Stowarzyszenie Członków i Przyjaciół Chóru Kameralnego „Armia św. Jerzego”.

DYRYGENT

Założycielem i dyrygentem chóru jest pan Damian Skoczypiec, organista parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu, absolwent Archidiecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Poznaniu,obecnie student kierunku Edukacji Artystycznej o specjalizacji Dyrygentura Chóralna na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

STOWARZYSZENIE

Nasz chór działa jako Stowarzyszenie Członków i Przyjaciół Chóru Kameralnego „Armia św. Jerzego”, którego jednym z głównych celów  statutowych jest propagowanie kultury muzycznej poprzez organizację wydarzeń i koncertów w mieście Poznań, jak i poza jego granicami.

Prezesem Stowarzyszenia jest pani Monika Dolata.

Członkami chóru są miłośnicy śpiewu chóralnego – uczniowie, studenci i absolwenci poznańskich szkół i uczelni, reprezentujący różnorodne grupy zawodowe. Chór liczy obecnie 20 członków.

DZIAŁALNOŚĆ i WYSTĘPY

Działalność chóru skupia się przede wszystkim na oprawie muzycznej uroczystości religijnych i świeckich, a także na animacji życia muzycznego wśród lokalnej społeczności.

Nasz chór wielokrotnie występował w kościołach na terenie miasta Poznania, m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Pani Poznania na Wzgórzu Przemysła podczas obchodów 50 lecia koronacji cudownego obrazu, w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Poznaniu podczas koncertu kolęd, a także podczas święceń diakonatu i prezbiteriatu w klasztorze w Obrze.

Śpiewaliśmy również poza Poznaniem –  m.in w Łebie, Czarnkowie, Grotnikach i Łodzi.

Chór od początku swojej działalności chętnie współpracuje z solistami i instrumentalistami, stanowiącymi krąg przyjaciół Armii św. Jerzego. Niejednokrotnie występował również podczas wspólnych nabożeństw, a także uczestniczył w koncertach poznańskich chórów, w tym m.in. z Chórem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Chórem Parafii Farnej w Poznaniu, Chórem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Poznaniu, a także z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych RP i Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia.

Stowarzyszenie organizuje koncerty kolęd, pieśni pasyjnych i patriotycznych. Od 2015 roku jest pomysłodawcą i organizatorem „Festiwalu Pieśni Pasyjnych u św. Jerzego”, angażując i integrując w ten sposób poznańskie środowisko chóralne.

OSIĄGNIĘCIA

„Zespół wokalny Armia św. Jerzego” jest trzykrotnym laureatem Konkursu Śpiewania Kolęd, który odbył się w ramach XVIII, XX i XXI Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły w 2015, 2017 i 2018 roku w Koninie.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii zespołu była organizacja i udział w poznańskiej premierze „Jutrzni za nienarodzonych” Pawła Bębenka – dzieła oratoryjnego na chór, orkiestrę i solistów, którym dyrygował na specjalne zaproszenie sam kompozytor.

W 2018 r. z okazji 5 rocznicy powstania wydana została płyta pt. „ Wdzięczni Bogu za wszystkie dary”.

W styczniu 2020 r. została nagrana i wydana płyta z „Kolędami chóru”.


Media i społeczności:

www:
https://armiaswjerzego.wixsite.com/chor

Facebook:
https://www.facebook.com/armiaswjerzego/?ti=as

kanał YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCllCjmXzRYhmifQtQEL4bfw