Chór Kameralny Armia Św. Jerzego

Chór Kameralny Armia Św. Jerzego

Próby odbywają się w środy w godz. 19:00-21:30 oraz w niedziele w godz. 17:00-19:00 w salkach przy kościele.
KONTAKT 695 347 635 – ZAPRASZAMY

Chór powstał w listopadzie 2013 roku przy parafii pw. Św. Jerzego w Poznaniu. Po pięciu latach działalności, w październiku 2018 r. powołano „Stowarzyszenie Przyjaciele i Członkowie Chóru Kameralnego Armia św. Jerzego”.

DYRYGENT
Założycielem i dyrygentem chóru jest pan Damian Skoczypiec, organista parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu, absolwent Archidiecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Poznaniu, obecnie student kierunku Edukacji Artystycznej o specjalizacji Dyrygentura Chóralna na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

CHÓR
Nasz chór działa jako Stowarzyszenie, którego jednym z głównych celów statutowych jest propagowanie kultury muzycznej poprzez organizację wydarzeń i koncertów w mieście Poznań, jak i poza jego granicami. Przedstawicielem statutowym Stowarzyszenia jest Damian Skoczypiec.
Pierwszym prezesem chóru była Monika Dolata, a obecnie tę funkcję pełni Przemysław Walendzik. Członkami chóru są miłośnicy śpiewu chóralnego – uczniowie, studenci i absolwenci poznańskich szkół
i uczelni, reprezentujący różnorodne grupy zawodowe. Chór liczy obecnie 18 członków.

DZIAŁALNOŚĆ i WYSTĘPY
Działalność chóru skupia się przede wszystkim na oprawie muzycznej uroczystości religijnych i świeckich, a także na animacji życia muzycznego wśród lokalnej społeczności.
Nasz chór wielokrotnie występował w kościołach na terenie miasta Poznania, m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Pani Poznania na Wzgórzu Przemysła podczas obchodów 50-lecia koronacji cudownego obrazu,
w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Poznaniu podczas koncertu kolęd, a także podczas święceń diakonatu i prezbiteratu w klasztorze w Obrze.
Śpiewaliśmy również poza Poznaniem – m.in. w Łebie, Czarnkowie, Grotnikach i Łodzi.
Chór od początku swojej działalności chętnie współpracuje z solistami i instrumentalistami, stanowiącymi krąg przyjaciół Armii św. Jerzego. Niejednokrotnie występował również podczas wspólnych nabożeństw,
a także uczestniczył w koncertach poznańskich chórów, w tym m.in. z Chórem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Chórem Parafii Farnej w Poznaniu, Chórem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Poznaniu, a także z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych RP i Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia.

Stowarzyszenie organizuje koncerty kolęd, pieśni pasyjnych i patriotycznych. Od 2015 roku jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Pieśni Pasyjnych u św. Jerzego, angażując i integrując w ten sposób poznańskie środowisko chóralne. Natomiast w listopadzie 2022 r. zorganizujemy I Ogólnopolski Festiwal Chóralny Pieśni Patriotycznej MUSICA PATRIAE Poznań 2022.

OSIĄGNIĘCIA

  • „Zespół wokalny Armia św. Jerzego” jest trzykrotnym laureatem Konkursu Śpiewania Kolęd, który odbył się w ramach XVIII, XX i XXI Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły w 2015, 2017 i 2018 roku w Koninie.
  • Organizacja i udział w poznańskiej premierze „Jutrzni za nienarodzonych” Pawła Bębenka – dzieła oratoryjnego na chór, orkiestrę i solistów, którym dyrygował na specjalne zaproszenie sam kompozytor.
  • W 2018 r. z okazji 5 rocznicy powstania wydana została płyta pt. „Wdzięczni Bogu za wszystkie dary”. W styczniu 2020 r. została nagrana i wydana płyta „Kolędy”.
  • W październiku 2021 r. zdobyliśmy Srebrne Pasmo i Puchar Burmistrza Miasta Chełmna podczas XIII Ogólnopolskiego Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni w Chełmnie.

MEDIA
www: https://armiaswjerzego.wixsite.com/chor
Facebook: https://www.facebook.com/armiaswjerzego
Instagram: https://www.instagram.com/armiaswjerzego
kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCllCjmXzRYhmifQtQEL4bfw
Spotify: https://open.spotify.com/album/0U5JhOyINqBckCTfyrUEqX?si=-0ffnUfyQ_S2dE8hWSQkwA