Zmiany w kierownictwie Wielkopolskiej Policji

W piątek, 9 stycznia, o godz. 14.00 na Międzynarodowych Targach Poznańskiego, Komendant Wielkopolskiej Policji nadinspektor Piotr Mąka zameldował Zastępcy Komendanta Głównego Policji, nadinspektorowi Romanowi Kusterowi o zdaniu obowiązków na stanowisku. Obowiązki te przejął inspektor Tomasz Olczyk, który dotychczas pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

W tym ważnym dniu dla Wielkopolskiej Policji był również obecny Kapelan Wielkopolskiej Policji, nasz Ksiądz Proboszcz Grzegorz Szafraniak, który specjalnie na tę uroczystość skrócił urlop.

Po ponad tygodniu na swoim profilu facebookowym nadinspektor Piotr Mąka opublikował oświadczenie, które za Jego zgodą publikujemy również na naszej stronie.

„…Szanowni Państwo!

Tydzień temu nastąpiła zmiana na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

Teraz dopiero rozpocząłem odczytywać SMS-y sprzed tygodnia i przeglądać media…. Chciałbym przede wszystkim stonować atmosferę w mediach społecznościowych wokół mojej osoby. Z tego powodu założyłem nawet konto na platformie X ale jeszcze muszę zobaczyć jak się w tym poruszać😊

Uważam, że Minister czy Komendant Główny ma pełne prawo dobierać osoby, z którymi planuje współpracować i wdrażać swoje koncepcje. Zmiany na stanowiskach Komendanta Wojewódzkiego Policji są procesem naturalnym i takie zmiany dokonywane były również w przeszłości po zmianach parlamentarnych.

Dzisiaj garnizonem wielkopolskim kieruje insp. Tomasz Olczyk, bardzo doświadczony i rozsądny fachowiec. Jestem przekonany, że Wielkopolska Policja będzie sprawnie zarządzana a nowy Komendant może liczyć na pełne wsparcie z mojej strony jak i ze strony policjantów oraz pracowników.

Całym sercem jestem z całą Polską Policją i mocno będę kibicował by wizerunek, efekty pracy i atmosfera w policji były na najwyższym poziomie.

Policja potrzebuje spokoju by złapać oddech do nowego otwarcia. I o ten spokój apeluję.

Nie tylko społeczeństwo ale przede wszystkim sami policjanci i pracownicy Policji oczekują zmian wewnątrz organizacji. To jest szansa, której nie wolno zaprzepaścić i zmarnować.

Proszę byśmy wszyscy uszanowali podjęte decyzje i mocno wspierali, szczególnie bliską memu sercu Policję w Wielkopolsce…”

Panie Komendancie, dziękujemy za lata pięknej współpracy!