Zapisy na Eucharystie w 1050. rocznicę Chrztu Polski

W tym roku przypada Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, polskimi biskupami, przedstawicielami episkopatów krajów europejskich, biskupami polskiego pochodzenia, pracującymi na całym świecie, Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezesem Rady Ministrów, z przedstawicielami władz państwowych oraz samorządowych wraz z wszystkimi wiernymi chcemy dziękować Bogu za dar wiary, który – dzięki wiekopomnej decyzji księcia Mieszka I o przyjęciu sakramentu chrztu świętego – stał się dostępny dla całego Narodu.

Centralne uroczystości jubileuszowego świętowania odbędą się w Gnieźnie i Poznaniu w dniach 14 – 16 kwietnia 2016 roku. Najważniejszym wydarzeniem tego świętowania będzie wspólne świętowanie na stadionie w Poznaniu 16 kwietnia, które rozpocznie się o godz. 10.50. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.stadion2016.pl

Uprzejmie prosimy już teraz o deklarację swojego udziału w tej uroczystości. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej do 31 stycznia br.