Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – aktualizacja

W środę – 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu wielbimy Boga wieków w Jego świętych- w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego odwiecznemu prawu. Dla nas są oni drogowskazem na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Na wszystkich cmentarzach poznańskich w uroczystość Wszystkich Świętych nabożeństwa żałobne z okazji Dnia Zadusznego odbędą się o godz. 15:00.

Na najbliższym dla nas cmentarzu przy ul. Nowina o godz. 15:00 Msza św.  po  której odbędzie się procesja żałobna na cmentarzu.

 W czwartek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Niech nie zabraknie nas w tym dniu w świątyni, aby wspólnie modlić się za naszych zmarłych, o których chcemy pamiętać, a także i za tych o których inni zapomnieli. Dusze czyśćcowe oczekują od nas pomocy. W naszym kościele Msza św. za zmarłych już 5286 naszych Parafian i za wszystkich wiernych zmarłych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 9:30, na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Natomiast dzieci prosimy na godz. 17:00 na Mszę św. , aby w ten sposób uczyć je pamięci o zmarłych, bo jeśli ich teraz tego nie nauczymy, to kto będzie modlił się za nas po naszej śmierci.

Na rozległym cmentarzu miłostowskim będą miały miejsce dwa nabożeństwa o godz 15:00: od ul. Gnieźnieńskiej i Warszawskiej.

Przypominamy, że  w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych którzy w czyśćcu pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, to jest przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu  Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca św.