Uroczystość koronacji cudownego obrazu matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach

W sobotę, 9 września, o 8.00 rano spod naszej Parafii wyruszyła pod przewodnictwem Księdza Proboszcza 50-osobowa, autokarowa pielgrzymka do Smolic na koronację obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. O godzinie 11.00 została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Kardynał Dominik Duka jako specjalny wysłannik papieża Franciszka.
W koncelebrowanej Mszy Świętej wzięli także udział Arcybiskup Stanisław Gądecki, Biskup kaliski Damian Bryl, Biskup płocki Szymon Stułkowski, Biskup pomocniczy gnieźnieński Radosław Orchowicz, Biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński Henryk Wejman, poznańscy Biskupi pomocniczy Grzegorz Balcerek i Jan Glapiak, Biskup senior Zdzisław Fortuniak i Biskup Romuald Kujawski, emerytowany Biskup Porto Nacional w Brazylii, Kapłani z całej Polski jak również nasz Ksiądz Proboszcz Grzegorz. We Mszy Świętej brali również udział ministranci z naszej Parafii: Bartek, Krzyś, Kuba i Oliwier, dla których było to ogromne przeżycie – tak jak dla wszystkich obecnych. Towarzyszących emocji nie da się opisać słowami.
Korony, którymi został przyozdobiony wizerunek Matki Bożej pobłogosławił w maju Papież Franciszek. Podczas uroczystości korony przyniosły do ołtarza osoby chore i cierpiące, wśród nich dzieci, które doznały i doznają łaski uzdrowienia z poważnych chorób. Koronę na wizerunek Matki Bożej nałożył Kardynał Duka, a na głowę Dzieciątka Jezus – Arcybiskup Stanisław Gądecki.
Podróż minęła bezpiecznie, na rozmowach, modlitwie i śpiewaniu. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za opiekę nad pielgrzymami oraz za wspaniałą atmosferę, dzięki której wszyscy wrócili szczęśliwi.