Święto Policji – piątek, 12 lipca

Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Olczyk zaprasza w piątek, 12 lipca, na uroczyste obchody Święta Policji. O godz. 9.15 złożenia kwiatów przy pomniku pomordowanych Policjantów, a o godz. 9.30 Msza Święta w naszej świątyni pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Balcerka, z udziałem orkiestry i kompanii honorowej Policji.

Również z tej okazji Policja zaprasza wszystkich na piknik rodzinny, który rozpocznie się o godz. 10.00 w Parku Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podczas imprezy plenerowej w centrum miasta, przy wsparciu komend miejskich i powiatowych Policji z całego województwa oraz zaprzyjaźnionych podmiotów, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych:
☑️ miasteczko pojazdów policyjnych
☑️pokaz musztry paradnej
☑️stoisko profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci i seniorów
☑️stoisko edukacyjne ruchu drogowego
☑️symulator jazdy autostradą udostępniony przez Automobilklub Wielkopolski
☑️stoisko policjantów Laboratorium Kryminalistycznego – prezentacja pobierania odbitek linii papilarnych, sporządzanie portretów pamięciowych,
☑️znakowanie rowerów w ramach programu „Wielkopolski Bezpieczny Rower”
☑️prezentacja platformy Sierżanta Pyrka – maskotki Wielkopolskiej Policji, gra edukacyjna wieloformatowa 5x5m
☑️stoisko związane z działalnością Stowarzyszenia IPA Region Poznań
☑️stoisko, na którym będzie można uzyskać kompleksową informację o procedurze wstąpienia w szeregi Wielkopolskiej Policji, organizacja konkurencji sportowych dla uczestników p. „sprawdź się i zostań jednym z nas”
☑️i wiele innych!

Podczas pikniku swoje stoiska zaprezentują także producenci wyrobów regionalnych będących wizytówką Wielkopolski oraz przedstawiciele gmin i powiatów z całego województwa, którzy przedstawią m.in. ofertę turystyczną swoich regionów.

Równocześnie w sąsiadującej z parkiem Auli Uniwersyteckiej odbędzie się uroczysta zbiórka, podczas której mundurowi odbiorą awanse, medale i odznaczenia.

Tego dnia bądźmy z Policją.