Środa Popielcowa, Nabożeństwa pasyjne, Wielki Post

Od środy rozpoczynamy Wielki Post. Jest to czas umartwienia, pokuty, rozważania męki i śmierci Chrystusa. Okres ten rozpoczniemy jakże wymownym i pokutnym gestem posypania naszych głów popiołem TYLKO podczas mszy św., które w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 8:00, 9:30, 11:00, 17:00 i 19:00.

Kazania na wszystkich Mszach św. głosić będzie ks. dr Rafał Pajszczyk, rozpoczynając w ten sposób Wielką Nowennę przygotowującą naszą parafię na Nawiedzenie Matki Bożej Jasnogórskiej 2 grudnia br.

W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.

Rozpoczynają się jakże wymowne i piękne nabożeństwa wielkopostne. Serdeczne zaproszenie do udziału w tych nabożeństwach kierujemy nie tylko do dorosłych, ale przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Zechciejmy w ten sposób podtrzymywać piękną tradycję religijną naszych ojców. Nabożeństwa pasyjne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale w naszej Wspólnocie:

  • Droga Krzyżowa w piątek:
    – dla dzieci o 17:00
    – dla dorosłych po mszy św. wieczornej
  • Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o 17:00 – kazania pasyjne głosić będzie ks. mgr Marcin Głowiński – diecezjalny referent katechetyczny.

Na tablicy ogłoszeń wywieszono Wskazania Wielkopostne obowiązujące w naszej Archidiecezji – prosimy się z nimi zapoznać . Czas Komunii św. wielkanocnej został wyznaczony w okresie od dzisiejszej niedzieli (3 marca) do Ur. Trójcy Przenajświętszej, (16 czerwca włącznie). Wywieszono także afisz o Rekolekcjach Wielkopostnych w naszym mieście, prosimy się z tym propozycjami zapoznać i w miarę możliwości w nich uczestniczyć.