Ogłoszenia Duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła 26. lutego 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

VIII  niedziela zwykła – 26 lutego 2017 roku.

 1. Biuro parafialne czynne będzie wyjątkowo tylko we wtorek
 1. Wyjątkowo w poniedziałek o g. 19,00 Msza św. w intencji zespołu charytatywnego i wszystkich wspierających ubogich, oraz tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Po Mszy św. zebranie dla członków tego zespołu. Którzy w przyszłą niedzielę zbierać będą przed kościołem do puszek ofiary na dar serca dla ubogich naszych Parafian. Obecnie na skromny chociaż upominek dla dzieci na święta wielkanocne.
 1. W środę o 18,30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o 19,00 Msza św. w int. próśb i podziękowań.
 1. Od środy rozpoczynamy Wielki Post. Jest to czas umartwienia, pokuty, rozważania męki i śmierci Chrystusa. Okres ten rozpoczniemy jakże wymownym i pokutnym gestem posypania naszych głów popiołem podczas i tylko podczas Mszy św., które w tym dniu odprawiać będziemy o g. 8,00; 9,30; 11,00; 17,00 i 19,00.

W środę Popielcową przed kościołem po każdej Mszy św. zbierać będziemy do puszek ofiary na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.

 1. W okresie Wielkiego Postu zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła odprawiane są nabożeństwa pasyjne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale:

a/ Droga Krzyżowa w piątek o g. 18,30

b/ Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o g.17,00 – kazania pasyjne głosić będzie dr Wojciech Mueller, postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Aleksandra Woźnego – wikariusz z parafii św. Jana Kantego  

 1. W dniach od 1 do 5 marca czyli od środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przeżywać będziemy w naszej parafii Wielkopostne Rekolekcje, które poprowadzi O. Grzegorz Piśko Franciszkanin z według następującego planu:

a/ środa –1 .III. br. – nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św.

b/ czwartek – 2 .III. br.

 • o g. 9,30 i 19,00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
 • od g. 18,00 prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu

c/ piątek – 3 .III. br.

 • o g. 9.30 i 19,00 – Msze św. z nauką dla wszystkich
 • o g. 9,30 – Msza św. w int. rodzin poświęconych Bożemu Sercu
 • o g. 17,00 – Msza św. z nauką dla dzieci
 • o g.20,00 – Droga Krzyżowa z nauką dla młodzieży, zwłaszcza tej, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d / sobota –  4 .III. br.

 • o g. 9,30 i 19.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
 • po Mszy św. o g. 9,30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi
 • w godz. od 9,00 do 12,00 przyjdziemy ze Spowiedzią i Komunią św. do naszych chorych i starszych Parafian

e/  niedziela – 5 .III. br. – nauki rekolekcyjne tylko na Mszach św. przedpołudniem

f / okazja do Spowiedzi św. rekolekcyjnej dla wszystkich :

 • w czwartek i w piątek –  od g. 18 do 19,30
 • w sobotę – od 16 do 19,30

g/ bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich Was Drodzy Parafianie do udziału w tych rekolekcjach, abyśmy dobrze przeżyli czas Wielkiego Postu, dobrze przygotowali się na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

 1. Od Środy Popielcowej prosimy o składanie do skrzynki ustawionej z tyłu kościoła ale tylko podczas nabożeństw daninę diecezjalną na ten rok, która wynosi 1,70 zł od osoby. Chcielibyśmy jako parafia przez okres Wielkiego Postu wywiązać się z naszego parafialnego obowiązku na rzecz centralnych instytucji naszej archidiecezji.
 1. W czwartek, 2 marca o g. 18,30 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w Farze o g. 18,00 i uda się na Plac A. Mickiewicza. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny, oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich współczesnych chrześcijan.
 1. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru Przewodnika Katolickiego w nowej szacie graficznej, który zawiera wiele bardzo ciekawych artykułów m.in. o piętnastu sposobach na dobre przeżycie Wielkiego a przede wszystkim kolejny tomik Modlitwy na każdy dzień miesiąca marca.
 1. Rozpoczynają się jakże wymowne i piękne nabożeństwa wielkopostne. Serdeczne zaproszenie do udziału w tych nabożeństwach kierujemy nie tylko do dorosłych, ale przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Zechciejmy w ten sposób podtrzymywać piękną tradycję religijną naszych ojców.