Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 16 IV 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 16 IV 2017 r.

 1. Jutro dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek

Msze św. tak jak w niedzielę o g. 8,00; 9,30; 11,00; 12,30; 15,30; 19,00

Tego dnia, tradycyjnie już jak co roku w naszych kościołach składamy ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.

 1. Biuro parafialne czynne według planu.
 1. W środę o g. 18.00 Godzinki, o 18,30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o 19.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 1. W czwartek od g. 18,00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W czwartek 20 kwietnia upływa 15 lat od ingresu ks. Abpa Metropolity do Katedry Poznańskiej, czyli uroczystego podjęcia posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji. W dniu tym o g. 18,00 ks. Abp przewodniczyć będzie w Katedrze Mszy św. na którą serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia Konsekrowanego i wiernych miasta Poznania.
 1. W piątek o g.18,00 Różaniec za zmarłych z rocznych wymienianek a o g.19,00 Msza św. w ich intencji.
 1. W piątek o g. 19,00 Msza św. w intencji małżeństw z oazy Domowego Kościoła.
 1. W piątek nie ma postu.
 1. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary od członków towarzystwa Przyjaciół KUL-u
 1. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. 15 marca minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Sytuacja nadal pozostaje dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci.
 1. W niedzielę 23 kwietnia o g. 17,00 w Katedrze specjalna edycja Verba Sacra z okazji 120 – lecia Domu Medialnego Święty Wojciech. Usłyszymy średniowieczny Żywot Świętego Wojciecha z XII wieku w polskim przekładzie z języka łacińskiego. Czytać będą Aleksander i Adam Machalica. Komentarz – prof. dr hab. Wiesław Wydra z UAM. Oprawa muzyczna w wykonaniu dominikańskiej Scholi Ventuno pod dyrekcją Arkadiusza Kozłowskiego.
 1. Już dzisiaj informujemy, że w poniedziałek 24 bm. nasza Parafia przeżywać będzie swoją doroczną uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona Św. Jerzego. Uroczystą sumę odpustową z procesją o g. 18,00 odprawi ks. dr Rafał Pajszczyk – wiece oficjał Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu. Na naszą parafialną uroczystość odpustową już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Was Drodzy Parafianie, a dziewczynki prosimy aby w czasie procesji sypały kwiatki.

 Zachęcamy do nabywania kolejnego, świątecznego numeru Przewodnika Katolickiego, który zawiera wiele ciekawych artykułów poświęconych świętom Wielkanocnym a także poruszający artykuł o uzdrowionym przez brata Alberta: gdy matka dowiedziała się, że jej synek umiera, natychmiast pojechała do szpitala. Na korytarzu spotkała poruszonego lekarza, który powiedział tylko dwa słowa: – On żyje!

 1. W czwartek 20 kwietnia o g. 19,45 zebranie dla rodziców dzieci klas IV.
 1. W sobotę 22 kwietnia o g. 9,00 obowiązkowe spotkanie młodzieży klas III Gimnazjum.
 1. Przyszła niedziela – II Wielkanocna – to niedziela Miłosierdzia Bożego

Prawdę o Miłosierdziu Bożym trzeba nam nie tylko przybliżyć – ale może i na nowo odkryć. Nie tylko w trudnych i ciężkich momentach życia, ale i każdego dnia trzeba nam się zwracać do Miłosierdzia Bożego o pomoc i opiekę.

 1. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze – zwłaszcza w wymiarze rodzinnym, społecznym i narodowym. Niech budzi ona naszą wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość budowaną na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości.