Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 26. marca 2017r.

IV  Niedziela  Wielkiego Postu  –  26  marca  2017 r.

 1. Msze św. i biuro parafialne według ustalonego planu.
 1. Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

  a/  Droga Krzyżowa w piątek:

    – dla dzieci o g. 17:00

    – dla dorosłych o g. 18:30

  b/ Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o g. 17:00

 1. W środę o g. 19,00 Msza św. w int. zespołu charytatywnego i wszystkich wspierających ubogich. Natomiast w czwartek Mszy św. wieczornej zebranie dla członków tego zespołu, którzy w przyszłą niedzielę zbierać będą przed kościołem ofiary do puszek na dar serca dla ubogich naszych Parafian, obecnie na skromny chociaż upominek dla dzieci na święta.
 1. W środę o g. 18:00 Droga Krzyżowa, o 18:30 Nowenna Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o 19:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 1. W czwartek od g. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca kwietnia:

a/ w sobotę po Mszy św. o g. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i Różaniec

b/ w sobotę w g. od 9 – 12 przyjdziemy ze Spowiedzią i Komunią św. comiesięczną do naszych chorych i starszych Parafian

7. W przyszłą niedzielę o g. 14:00 Msza św. dla dzieci klas II i ich rodziców podczas której dzieci odnowią swoje przyrzeczenia Chrztu św.

 1. Nasza parafia organizuje pielgrzymki:

   –  śladami Benedykta XVI w lipcu br.

   –  do Warszawy i Niepokalanowa – w czerwcu br.

Szczegóły w gablocie ogłoszeń i wszelkie inne informacje u ks. Rafała.

 1. Duszpasterstwo Mężczyzn naszej Archidiecezji zaprasza na Męską Drogę Krzyżową ulicami Ostrowa Tumskiego w piątek 31 marca o g. 19:30. Początek przed gmachem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, ul. Wieżowa 2/4. Drodze Krzyżowej będzie przewodniczył ks. bp Zdzisław Fortuniak.
 1. W tym tygodniu powołał Pan Bóg do siebie dwóch naszych Parafian śp. Eugeniusza Woźniaka, jednego z najgorliwszych Parafian, mimo swego kalectwa w ostatnich latach i za którego modlić się będziemy na Różańcu w poniedziałek o g. 7:30 a o g. 8:00 będzie Msza św. pogrzebowa oraz śp. Zdzisława Mikołajczaka, członka grupy liturgicznej przy naszej Parafii. W jego intencji modlić się będziemy w środę na Różańcu o g. 11:45, o 12:15 odprawimy mszę św. pogrzebową a g. 13:30 będzie pogrzeb na Cmentarzu Jeżyckim przy ul. Nowina.
 1. Bardzo serdecznie prosimy o składanie daniny diecezjalnej, abyśmy jako Parafia wywiązali się z naszych zobowiązań na rzecz centralnych instytucji naszej diecezji. Dotychczas zebraliśmy połowę daniny. Tym Parafianom, którzy ją już złożyli bardzo gorąco dziękujemy. „Bóg zapłać”.
 1. Nowa Szkoła Podstawowa nr 91 ul. Promyk 4 startuje od 1 września br – obecnie budynek Gimnazjum nr 56. Dyrekcja zaprasza Rodziców wraz z uczniami do klasy I na organizowane Drzwi Otwarte w dniu 28 marca – wtorek od g. 17:30 oraz Rodziców wraz z uczniami dk klasy IV i VII ogólnej i dwujęzycznej w dniu 30 marca – czwartek na g. 17:30.
 1. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabywania kolejnego numeru Przewodnika Katolickiego z ciekawymi artykułami, m.; in. O księdzu, który oswoił śmierć, co zostało po ks. Janie Kaczkowskim – reportaż z Hospicjum w Pucku. Ten numer Przewodnika zawiera jako bezpłatny dodatek kolejny modlitewnik „5 minut z Bogiem” z modlitwami na każdy dzień miesiąca kwietnia.