Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 19. marca 2017r.

III  Niedziela  Wielkiego Postu  –  19  marca  2017 r.

 1. Msze św. i biuro parafialne według ustalonego planu.
 1. Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:

  a/  Droga Krzyżowa w piątek:

 • dla dzieci – o g. 17:00
 • dla dorosłych – o g. 18:30

  b/ Gorzkie Żale w  niedzielę o g. 17:00

 1. Dzisiaj w starym biurze parafialnym zbieramy ofiary od członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego potrzeby tej uczelni.
 1. W poniedziałek ze względu na niedzielę Wielkiego Postu, liturgiczna Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła.
 1. We wtorek o g. 18:30 Droga Krzyżowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej, którzy następnie uczestniczą we Mszy św. o g. 19:00, a po niej zebranie dla członków Akcji Katolickiej.
 1. W .środę o g. 18:00 Droga Krzyżowa, o 18:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o 19:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 1. W czwartek o g. 8:00 Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego.
 1. W czwartek o g. 17:00 Msza św. W intencji grupy Anonimowych Alkoholików z okazji 24 rocznicy powstania tej grupy przy naszej parafii. Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu o łaskę trzeźwości.
 1. W czwartek od g. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu
 1. W sobotę – 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia. Archidiecezjalne obchody tego dnia odbędą się w Katedrze. W tym dniu po każdej Mszy św. przed kościołem zbierać będziemy do puszek ofiary na fundusz obrony życia.
 1. W sobotę w godzinach 9-12 przyjdziemy ze Spowiedzią i Komunią św. kwartalną do naszych chorych i starszych Parafian. Nowe osoby pragnące przyjąć sakramenty święte prosimy zgłaszać do piątku włącznie.
 1. Zgodnie z zaproszeniem z ubiegłej niedzieli w przyszłą niedzielę w Katedrze o g. 13:00 główne uroczystości związane 25 – leciem sakry ks. Abpa Metropolity. Zachęcamy do udziału.
 1. W przyszłą niedzielę o g. 8:00 Msza św. w int. ofiarodawców a składka zbierana na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na cele budowlane naszej parafii.
 1. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru Przewodnika Katolickiego z ciekawymi artykułami, m. in. Reportaż z Aleppo o tym, dlaczego dzięki Polakom syryjskie rodziny nie chodzą spać głodne. Natomiast w wejściu do biura parafialnego można zaopatrywać się w wielkanocne paschaliki w cenie 7 zł. wspierając w ten sposób wielkanocne akcje Caritas naszej Archidiecezji.
 1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Najważniejszym zadaniem, jakie w tym okresie stawiamy przed sobą, jest nasze nawrócenie. Chodzi tu o nawrócenie rozumiane szeroko, w wielu wymiarach naszego życia. Nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale i w wymiarze społecznym, a przede wszystkim w kręgu naszych najbliższych i rodzin. Aby, tego dzieła dokonać, potrzeba nam najpierw pokory opartej na silnej wierze w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać w naszym wnętrzu; nie może zatrzymać się tylko na zachowywaniu zewnętrznych praktyk pokutnych.