Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, początkiem Wielkiego Tygodnia

24 marca 2018 r. o godz. 19:00 zapraszamy na Cytadelę Poznańską na Plac pod Dzwonem Pokoju, gdzie będzie można odbyć wielkie duchowe i artystyczne przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy. Tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie. Szczegółowe informacje dostępne na www.misterium.eu

Przyszła niedziela (25.03) to już Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Na każdej mszy św. obchodzić będziemy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy oraz rozpoczniemy najbardziej bolesny i najważniejszy tydzień przygotowania do przeżywania Tajemnicy Paschalnej. Niedziela Palmowa to także dzień młodzieży, którą bardzo serdecznie zapraszamy na mszę św. o g. 19:00.

Od XI wieku wprowadzono do liturgii Niedzieli Palmowej zwyczaj święcenia gałązek zielonych – palm wielkanocnych. Prosimy przynieść je ze sobą na mszę św., które zostaną poświęcone i powinny być przechowywane do następnej Środy Popielcowej.

Palmy wielkanocne można będzie nabywać przed kościołem, które rozprowadzać będzie młodzież i członkowie Armii św. Jerzego.