Nasz Wikariusz Marcin, kapitanem reprezentacji Archidiecezji Poznańskiej

Nasz Wikariusz Marcin jest duszpasterzem sportowców nie tylko z nazwy, ale również jest czynnym sportowcem, jeździ na rowerze, hulajnodze, łyżwach, biega, pływa, gra w piłkę… Można by wymieniać… Dlatego też został kapitanem reprezentacji Archidiecezji Poznańskiej w piłce nożnej halowej, na Halowych Mistrzostwach Polskich Księży w tej dyscyplinie. Reprezentacja naszej Archidiecezji wzięła w nich udział po kilkunastu latach przerwy.

Do rywalizacji przystąpiło 18 diecezji. Z czterech grup do ścisłego finału awansowało 8 zespołów (dwa z każdej grupy).
Nasza reprezentacja tym razem nie awansowała do ścisłego finału i zakończyła rywalizację w przedziale miejsc 9-18.
Tytuł Mistrzów Polski obronili księża z diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, w finale pokonując kapłanów z Kielc 2:0. To już ósmy tytuł zdobyty przez ekipę ze wschodu naszej Ojczyzny.

Słowa naszego Księdza Marcina dla Archidiecezji: „(…)Jestem bardzo szczęśliwy, że po tylu latach udało nam się zorganizować wyjazd na Mistrzostwa Polski. Archidiecezja Poznańska powinna mieć silną reprezentację. Piłka nożna to sport zespołowy, dlatego potrzebne jest zaangażowanie wielu zawodników. Takie Mistrzostwa to również okazja do wspólnego spotkania i podzielenia się doświadczeniami pracy duszpasterskiej, bo przecież ostatecznie wszyscy gramy w jednej drużynie.”

W przyszłym roku gospodarzem Mistrzostw będzie Białystok.

Cóż powiedzieć Księże Marcinie… Bardzo się cieszymy że jesteś z nami i nie pozwolimy od siebie zabrać tak wspaniałego, mądrego i utalentowanego w wielu dziedzinach kapłana.