Misja Boliwia – podziękowania dla naszej parafii

Nasze parafianki Klaudia i Marcelina kwestowały 12 czerwca na naszym festynie parafialnym na swój wyjazd – misję do Boliwii. Dzięki ofiarności naszych gości, którzy bawili się na festynie zebrały ponad 2 tysiące złotych. Wczoraj napisały do nas maila. Przytaczamy fragment:

„(…)kwestowałyśmy w kilku parafiach, ale zebrane pieniądze na naszym festynie parafialnym to ponad 2 tysiące złotych, między innymi dzięki którym nasz wyjazd stał się możliwy.
W lipcu wyruszyłyśmy z Warszawy i z kilkoma przesiadkami dotarłyśmy do Santa Cruz, z którego dzięki pomocy zaprzyjaźnionych księży dostałyśmy się do miejsca docelowego, czyli do sierocińca w Robore. Tutaj właśnie zaczęła się nasza misja do której należała opieka i wszelka pomoc przy codziennych obowiązkach mieszkających tam piętnastu dziewczynkach w różnym wieku. Oprócz tego uczyłyśmy także języka angielskiego w pobliskiej szkole.
Miałyśmy możliwość poznania tamtejszych zwyczajów, jak również przedstawienia im cząstki naszej polskiej kultury. W Boliwii spędziłyśmy 2,5 miesiąca, a dzięki życzliwości jej mieszkańców poznałyśmy też uroki tego pięknego kraju. Czas upłynął nam bardzo szybko, a serdeczne relacje jakie nawiązałyśmy zarówno z dziećmi jak i siostrami, które się nimi opiekują na co dzień sprawiły, że czas wyjazdu i pożegnania były bardzo trudne.
Dziś jesteśmy już w Polsce, ale nie wykluczamy możliwości ponownego wyjazdu w przyszłości.
Jesteśmy pewne, że wszystko czego doświadczyłyśmy w Boliwii zostanie z nami na całe życie.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za wsparcie i pozdrawiamy bardzo serdecznie.
Bardzo prosimy w miarę możliwości o przekazanie podziękowań Parafii(…)”

Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do wyjazdu dziewczyn. I zapraszamy już dziś na następny festyn parafialny który odbędzie się 4 czerwca 2023.