Boże Ciało 2024

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to święto obchodzone przez Katolików ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to święto zobowiązujące Katolików do uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej. Boże Ciało jest świętem obchodzonym 60 dni po Wielkanocy.

W Polsce tradycyjne uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała obejmują Mszę Świętą, po której następuje procesja do specjalnie zbudowanych na ten cel czterech ołtarzy. Przy każdym z ołtarzy odczytywany jest fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. W uroczystej procesji biorą udział wierni, dzieci posypują drogę procesji kwiatami, niesione są święte obrazy i śpiewane pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy naszym grupom parafialnym: Różańcowi Przytulańcowi, Wspólnocie Żywego Różańca, Ruchowi Szensztackemu i Grupie Świętego Józefa za zbudowanie pięknych ołtarzy. Dziękujemy również dziewczynkom sypiącym kwiaty, całej służbie liturgicznej i wszystkim zaangażowanym w to, aby to święto miało podniosły charakter.

Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni przez Księdza Proboszcza na małe co nieco – placek, watę cukrową, soki i popcorn.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji TUTAJ.