Wigilia Bożego Narodzenia, Wizyta duszpasterska (kolęda)

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

W przyszłą niedzielę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To także niezwykła okazja do pojednania i scalenia naszych tak często powaśnionych i skłóconych ze sobą rodzin.

Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy stół nakryty białym obrusem, wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela , łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd i pastorałek. Jedno miejsce przy stole pozostaje wolne jako znak pamięci o bliskich, którzy nie mogą razem z nami zasiąść do Wigilii (np. o zmarłych z rodziny). Wigilijna wieczerza z alkoholem nie jest wieczerzą rodziny chrześcijańskiej a my prawdziwi i autentyczni chrześcijanie zadbajmy o jej tradycyjny i postny charakter.

Zapraszamy do darmowego pobrania, wydrukowania w formie książeczki, tekstu Ewangelii oraz modlitwy przed wieczerzą wigilijną.

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

Już dzisiaj informujemy, że wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy w środę (27.12.2017) od ul. Poranek. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę 24.12.2017. Plan wizyty duszpasterskiej (kolędy) zostanie zamieszczony tutaj (kliknij).

Ewangelia i modlitwa przy stole wigilijnym (źródło Gość Niedzielny dodatek do nr 51 12/17/04)