OGŁOSZENIA:  XXXIII niedziela zwykła – 19 listopada 2017 r.

 1. Msze św. i biuro parafialne według ustalonego planu.

 

 1. Dzisiaj (19.11) w starym biurze parafialnym zbieramy ofiary od członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego potrzeby tej uczelni.

 

 1. W poniedziałek (20.11) po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.

 

 1. We wtorek (21.11) w Mszy św. o g. 19:00 uczestniczy Akcja Katolicka. Po Mszy św. zebranie.

 

 1. We wtorek o g. 19:45 zebranie dla rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.

 

 1. W środę o g. 18:00 Godzinki, o 18:30 Nowenna a o 19:00 Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji próśb i podziękowań.

 

 1. W środę (22.11), wspominamy św. Cecylię, rzymską męczennicę, patronkę chórzystów i organistów. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz gry na organach.

 

 1. W czwartek od g. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W przyszłą niedzielę – 4 niedziela miesiąca listopada – o g. 8:00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców a składka zbierana na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na cele materialne naszej parafii, obecnie przede wszystkim na pokrywanie kosztów ogrzewania naszych obiektów parafialnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania Przewodnika Katolickiego i zwracamy uwagę na następujący artykuł – o tym, dlaczego papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Ubogich i jak go obchodzić.

 

 1. Nasz parafialny Zespół Caritas, organizuje zbiórkę artykułów żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej parafii. Akcja „Tytka charytatywna” Boże Narodzenie 2017 będzie trwała przez najbliższe dwie niedziele, tj. 26 listopada i 3 grudnia br. Proponujemy produkty świąteczne np. olej, oliwa, cukier, mąka. ryż, bakalie, konserwy, kawa, herbata, makaron oraz środki czystości. Produkty prosimy składać do koszy, które będą ustawione przy św. Antonim.

 

 1. Ostatnie dni roku liturgicznego kierują naszą uwagę na zagadnienie końca świata. Starajmy się dostrzec w wydarzeniach codzienności obecność Boga, podejmując potrzebę czuwania w każdym czasie. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wrażajmy udziałem we Mszy św.