OGŁOSZENIA: XXXIII niedziela zwykła – 18 listopada 2018 roku.

 1. Msze św. i biuro parafialne według ustalonego planu.

 

 1. Dzisiaj w starym biurze parafialnym zbieramy ofiary od członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego.

 

 1. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.

 

 1. We wtorek we mszy św. wieczornej uczestniczy Akcja Katolicka a po niej spotkanie dla jej członków i sympatyków, których zapraszamy do wstępowania do tego stowarzyszenia

 

 1. W środę o g. 18:00 Godzinki, 18:30 Nowenna, 19:00 Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji próśb i podziękowań.

 

 1. W środę o 19:45 zebranie w kościele dla rodziców dzieci klas III.

 

 1. W czwartek od 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek, 22 listopada, wspominamy św. Cecylię, rzymską męczennicę, patronkę chórzystów i organistów. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz grę na organach.

 

 1. Przyszła niedziela została wyznaczona dla naszej parafii jako niedziela jesiennej pomocy dla naszego Seminarium Duchownego. Z tej okazji przybędzie do naszej parafii kleryk, który będzie usługiwał przy liturgii oraz zbierał przed kościołem do puszki ofiary na pomoc dla tej uczelni.

 

 1. W przyszłą niedzielę – 4 miesiąca listopada – składka zbierana na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na cele remontowo – budowlane naszej  parafii, obecnie na pokrycie kosztów drugiej wymiany okien w budynku parafialnym.

 

 1. W przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, która jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy w ścisłej współpracy z hierarchią kościelną uczestniczą w prowadzeniu misji apostolskiej kościoła.

 

 1. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”, który zawiera wiele ciekawych artykułów m. in. o ukrytej biedzie w Polsce. Skala ubóstwa w naszym kraju jest większa, niż nam się wydaje.

 

 1. Ostatnie dni roku liturgicznego kierują naszą uwagę na zagadnienie końca świata. Starajmy się dostrzec w wydarzeniach codzienności obecność Boga, podejmując potrzebę czuwania w każdym czasie. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wrażajmy udziałem we mszy św.