OGŁOSZENIA: XXVIII niedziela zwykła – 13 października 2019 roku.

1. Msze św. według ustalonego planu. Biuro parafialne:

  • wtorek: 10:00 – 12:00, oraz 16:00 – 18:00
  • środa: 16:00 – 18:00
  • czwartek: 10:00 – 12:00
  • sobota: 10:00 – 12:00

2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu :
<> dla dzieci w poniedziałek i piątek o 17:00
<> dla dorosłych codziennie oprócz środy o 18:15


3. Dzisiaj obchodzimy w naszej Ojczyźnie XIV Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież kwestuje na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież z ubogich środowisk.


4. Także dzisiaj o 20:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy. Z tego powodu nie ma dzisiaj nabożeństwa październikowego.


5. W środę o 17:45 nabożeństwo różańcowe, rozważania prowadzą klasy VIII, a o 18:30 Nowenna, a o 19:00 Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji próśb i podziękowań.


6. W czwartek od 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


7. W piątek, 18 października kościół obchodzi święto Św. Łukasza Patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy tego dnia o gorącej modlitwie w intencji tych wszystkich, którzy dbają o nasze zdrowie.


8. Także w piątek o 19:00 Msza św. w intencji Ruchu Szensztackiego. Członkowie tego ruch poprowadzą rozważania podczas nabożeństwa październikowego.


9. W piątek we Mszy św. wieczornej uczestniczą małżeństwa z oazy Domowego Kościoła.


10. W sobotę wspomnienie liturgiczne bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po każdej Mszy św. uczczenie jego relikwii.


11. Liturgia Chrztu św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 14:00. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek o 18:00.


12. Także w przyszłą niedzielę w starym biurze parafialnym zbierać będziemy ofiary od członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego.


13. Poradnia rodzinna dla narzeczonych wyjątkowo w tym miesiącu w poniedziałek 14 października o 19:00 w salce nr 1.


14. Zachęcamy do nabywania nowego numeru Przewodnika Katolickiego z ciekawymi artykułami m.in. – o wzajemnych relacjach prymasa Wyszyńskiego i bpa Wojtyły oraz o tym, jak wpłynęły one na pontyfikat Jana Pawła II.


15. W środę 16 października zapraszamy na 21:00 pod Krzyż Papieski na Łęgach Dębińskich na wspólną modlitwę przy relikwiach św. Jana Pawła II.


16. Wspólnota męska WOJOWNICY MARYI zapraszają na rekolekcje dla mężczyzn 19 października na 11:00 do kościoła Nawiedzenia NMP na Ratajach. Szczegóły na afiszu.


17. W przyszłą niedzielę przypada Światowa Niedziela Misyjna i rozpoczyna się doroczny Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. Przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na cele misyjne kościoła.


18. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w rozprowadzeniu zaproszeń ze szczegółowym programem Misji świętych i dnia nawiedzenia naszej parafii, które będziemy przeżywać od 24 listopada i 2 grudnia sam dzień nawiedzenia. Proszę o pomoc członków wspólnoty Żywego Różańca i wszystkich innych chętnych na terenie swojego bloku. Akcję tę zaczynamy w poniedziałek 14 października w godz. 10:00 – 17:00 w salce przy biurze parafialnym.


19. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich, przygotowując je do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Niech będzie to wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączności z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Jednak nie w tym tylko wyrazić się musi cała nasza powinność w stosunku do naszych zmarłych. W duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne pospieszmy z pomocą duszom w czyśćcu cierpiącym. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy a zwłaszcza dar Mszy św. i Komunii św. Zanieśmy wreszcie w darze to, co naprawdę kosztuje, trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony – swoje nawrócenie i pokutę. Zaniesiony wtedy przez nas na grób naszych bliskich kwiat i zapalona na nim nagrobna lampka staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga, a nie tylko
zewnętrznym zwyczajem i dekoracją. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.