OGŁOSZENIA: XII niedziela zwykła – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela –  24 czerwca 2018 roku.

  1. Msze św. w dni powszednie według ustalonego planu, podobnie będą odprawiane przez niedziele wakacyjne z wyjątkiem Mszy św. o g. 15:30.                

 

  1. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe w tym roku codziennie oprócz środy o g. 18:30, w środę o godz. 18:00.

 

  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.

 

  1. W środę 27 czerwca przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to nasz drugi odpust parafialny. Tego  dnia o g. 18:30 Nowenna a 19,00 uroczysta Msza św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji wszystkich uczestników środowych nowenn, którą odprawi ks. Rafał Kucik, który głosił w tym roku głosił kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

  1. W czwartek o g. 8,00 Msza św. w int. Czcicieli Miłosierdzia Bożego a o g. 19:00 w int. Zespołu Caritas. Po Mszy św. zebranie dla członków zespołu, którzy w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będą do puszek ofiary na dar serca, obecnie na zakup pomocy szkolnych dla dzieci na nowy rok szkolny.

 

  1. W sobotę 30 czerwca w g. 9:00 – 12:00 przyjdą kapłani ze spowiedzią i Komunią św. kwartalną do naszych chorych i starszych Parafian.

 

  1. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej celebrowana będzie w dniach 28 i 29 czerwca br. W wigilię uroczystości odpustowej, 28 czerwca o g. 19:00 zostaną odprawione Pierwsze Nieszpory pod przewodnictwem Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego. W samą uroczystość w dniu 29 czerwca suma odpustowa będzie odprawiona o g. 10:00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Biskup Gerhard Feige – Biskup Magdeburga.

 

  1. W ramach świętowania Milenium Biskupstwa w Poznaniu – 29 czerwca 1968 roku – Prymas Tysiąclecia Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński w obecności Episkopatu Polski i przy udziale Metropolity Krakowskiego Kardynała Karola Wojtyły i Pasterza Kościoła Poznańskiego Arcybiskupa Antoniego Baraniak, koronami papieskimi ukoronował Wizerunek Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania z franciszkańskiego Sanktuarium na Górze Przemysła. Pomni tych historycznych wydarzeń Franciszkanie z Sanktuarium na Górze Przemysła, zapraszają wszystkich do dziękczynienia za 50 lat Koronacji Obrazu Matki Bożej w piątek, 29 czerwca o g. 19:00, podczas Eucharystii, której będzie przewodniczył Metropolita Poznański Arcybiskup Stanisław Gądecki. Po Eucharystii o g. 21:00 koncert Hymnów Maryjnych. Serdecznie zapraszamy.  

 

  1. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” możemy przeczytać m. in. o tym, jak ubodzy zmieniają nas na lepsze. Numer ten zawiera także kolejny modlitewnik na miesiąc lipiec „5 minut z Bogiem”. Zachęcamy do nabywania.