OGŁOSZENIA: IV niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

  1. Msze św. według ustalonego planu, podobnie czynne będzie biuro parafialne z wyjątkiem wtorku.

 

  1. We wtorek 24 kwietnia przypada liturgiczne wspomnienie naszego Patrona, Świętego Jerzego. Uroczystą sumę odpustową o g. 18,00 w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej odprawi O. Maciej Olszewski – Franciszkanin oraz wygłosi słowo Boże i poprowadzi procesję eucharystyczną. Bardzo serdecznie prosimy aby dziewczynki sypały kwiatki a chłopcy dzwonili dzwoneczkami. Przypominamy także, że w tym dniu każdy kto nawiedzi naszą świątynię i jest w stanie łaski uświęcającej oraz odmówi stosowną modlitwę w intencjach wyznaczonych na ten dzień przez Ojca Świętego może uzyskać odpust zupełny.  Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich Was Drodzy Parafianie do wspólnego świętowania i godnego przeżycia dorocznej uroczystości odpustowej.

 

  1. W środę o g. 18:00 Godzinki, o 18:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o g. 19:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

 

  1. W czwartek o g. 8:00 Msza św. w int. Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

 

  1. W czwartek od g. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu.

 

  1. W czwartek o g. 19:45 ostatnie, obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci klas III które, w maju przystąpią do I Komunii św. Natomiast o g. 17:00 będzie prób dla tych dzieci.

 

  1. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru Przewodnika Katolickiego, który zawiera wiele artykułów, między innymi: o tym, że w ochronie godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci ważne jest to, co „pośrodku”. W numerze też bezpłatny dodatek – Modlitewnik 5 minut z Bogiem na miesiąc maj.

 

  1. Jutro obchodzimy Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika. Niech to liturgiczne wspomnienie jednoczy wszystkich Polaków w modlitwie za Naszą Ojczyznę, o zgodę i pomyślny jej rozwój.

 

  1. Natomiast w środę 25 kwietnia, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Marka; jest to również dzień modlitw o dobre urodzaje. Prośmy, by nikomu nie Brakowało chleba w naszej Ojczyźnie.

 

  1. Na tablicy ogłoszeń wywieszono ogłoszenie Szkoły nr 91 przy ul. Promyk o wolnych miejscach. Zainteresowanych rodziców prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami.