OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: XXXIII  niedziela zwykła –   17 listopada   2019 roku.

 1. Msze św. według ustalonego planu. Biuro parafialne czynne będzie:
  – wtorek: 10:00 – 12:00, oraz 16:00 – 18:00
  – środa: 16:00 – 18:00
  – czwartek: 10:00 – 12:00
  – sobota: 10:00 – 12:00


 1. Dzisiaj w starym biurze parafialnym zbieramy ofiary od członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego.

 1. Różaniec przygotowujący nas do Nawiedzenia Parafii przez Jasnogórską Ikonę odmawiać będziemy w w tym tygodniu codziennie o 18:30, a w środę o 18:00

 1. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.

 1. We wtorek we mszy św. wieczornej uczestniczy Akcja Katolicka a po niej spotkanie dla jej członków i sympatyków.

 1. W środę o 18:00 różaniec, 18:30 Nowenna o 19:00 msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji próśb i podziękowań.

 1. W czwartek od 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. W piątek 22 listopada, wspominamy św. Cecylię, rzymską męczennicę, patronkę chórzystów i organistów. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz grę na organach.

 2. W przyszłą niedzielę – 4 miesiąca listopada – składka zbierana na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na cele remontowo – budowlane naszej parafii.

 1. W przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, która jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy w ścisłej współpracy z hierarchią kościelną uczestniczą w prowadzeniu misji apostolskiej kościoła.

 1. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy Misje Święte, przygotowujące nas do Nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Misję poprowadzi O. Michał Gawryluk, Paulin. Wszystko przebiegać będzie zgodnie z programem, który został dostarczony do każdego domu. Szczególnie prosimy o zwrócenie uwagi przez tych, którzy w tygodniu misyjnym mają zamówione msze św.

 1. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”, który zawiera wiele ciekawych artykułów m. in. o tym, jak odkryć sens piątkowego post.

 1. Ostatnie dni roku liturgicznego kierują naszą uwagę na zagadnienie końca świata. Starajmy się dostrzec w wydarzeniach codzienności obecność Boga, podejmując potrzebę czuwania w każdym czasie. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wrażajmy udziałem we mszy św.