OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: XXX Niedziela zwykła – 24 października 2020

Msze święte :

:: wg. planu (intencje mszalne)

Proszę pamiętać, aby uczestniczyć w mszach świętych, nabożeństwach bezwzględnie należy przychodzić w prawidłowo założonej masce.

Biuro parafialne czynne:

 • wtorek: 10:00 – 12:00, oraz 16:00 – 18:00
 • środa: 16:00 – 18:00
 • czwartek: 10:00 – 12:00
 • sobota: 10:00 – 12:00

 • Ostatnie nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu:
  – dla dzieci: poniedziałek i środa o 17:00
  – dla dorosłych codziennie do soboty o 18:15, w środę o 17:45 • WTOREK:
  – nabożeństwo różańcowe poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej, po mszy św. o 19:00 zebranie dla członków tej grupy
  – o 19:45 zebranie dla rodziców dzieci klas III z SP 88 w kościele


 • ŚRODA: o 17:45 różaniec, 18:30 nowenna do MBNP, 19:00 msza św. w intencji próśb i podziękowań.

 • CZWARTEK: od 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem różańcowym

 • NIEDZIELA 01.11 Uroczystość Wszystkich Świętych:
  – przypominamy, że w związku panującą pandemią w tym roku nie będzie tradycyjnej procesji na cmentarzu ani mszy św. ją poprzedzającej w kościele
  – odpust dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia można uzyskać przez cały miesiąc listopad poprzez: nawiedzenie cmentarza i wypełnienie zwykłych warunków tj. przystąpienia do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówieniu na cmentarzu: “Ojcze nasz […]” i “Wierzę w Boga […]” oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
  Ponadto w dniu 2.11 – przy zachowaniu reżimu sanitarnego i obecnych zaleceń wydanych przez władze państwowe, również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła lub publicznej kaplicy i odmówieniem w nich ww. modlitw. Wymóg nawiedzenia świątyni spełnia także ten. kto przybędzie do niej już 1.11 po godz. 12:00.


 • Zachęcamy do nabywania nowego numeru “Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem “5 minut z Bogiem” na listopad. U Panów sprzedających prasę można również odbierać gotowe formularze na jednorazowe wymienianki, które wypełnione w czytelny sposób wraz z ofiarą prosimy składać do skrzynki ustawionej przy wejściu do kościoła. Zapisy intencji mszalnych na pierwsze półrocze 2021 można zamawiać w biurze parafialnym.

 • Już za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Niech będzie to wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączności z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. W obecnej trudnej sytuacji panującej pandemii w trosce o własne zdrowie zachowajmy wszelkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego podczas nawiedzania cmentarzy. Pamiętajmy, że oprócz zniczy i kwiatów, najważniejszym darem dla naszych bliskich zmarłych jest zaniesiona modlitwa, dar Mszy i Komunii św.